צרו קשר עם
רם ביקורת מבנים
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

תקלות בבית

 
 
 
 

כיצד תדעו שיש תקלות בבית שלכם?

 
הבית הוא המבצר שלנו, ואם אתם מעוניינים לקנות בית חדש, אחד הדברים שתמיד כדאי לשים לב אליהם, הוא שאין תקלות שונות באותו נכס. שימו לב כי הנושא של תקלות בבית, הוא נושא שאסור להקל בו ראש בשום שלב.

טיבה של תקלה הוא שהיארק תלך ותתעצם מרגע היווצרותה. אם נפל בחלקכם המזל לבדוק מספר נכסים - שימו לבתמיד כי בדיקת התקלות היא אחד השלבים החשובים ביותר בהשוואה הנכסים. אולם, איך בכלל אפשר לאתר את התקלות השונות שיש בבית? הנה כמה טיפים, שיוכלו לעזור לכם.
 
 
 
תקלה בבית - בדק בית
 
 
 
 
 
 

אף אחד לא רוצה תקלות בבית חדש

 
אף אחד לא אוהב למצוא תקלה בבית ולא רק בגלל שהיא הולכת לעלות לו כסף שהוא בכל ללא תכנן להוציא בקרוב, אלא כי היא יכולה לגדול בכל יום ויום ולמעשה ההשלכות שלה יכולות להיות גדולות. כך למשל אפילו נקודת חשמל אחת שלא פועלת יכולה לפגוע בנו משמעותית באיכות חיים נמוכה יותר, נזילה קטנה יכולה לעלות לא מעט כסף במציאה שלה וכן הלאה. המשימה הופכת להיות מייגעת עוד יותר כשמדובר בבית חדש וזה בדיוק הזמן להתכונן לבעיות האלו מראש ולבצע בדק בית שימצא אלו תקלות יש בבית, אם הן קיימות.
 
 

כך תאתרו בקלות את התקלות בבית

 
 
 
  • בדקו תאורה וברזים - דרך טובה לעשות מעין בדק בית עצמאי, הוא לבדוק בכל הבית את המפסקים, את גופי התאורה ואת הברזים. אלו בעצם התקלות הנפוצות ביותר - מגלים נורה שנשרפה, מספק שלא עובד, זרם מים חלש במיוחד, וברז שמטפטף. בדקו זאת היטב בכל חדר בבית שאליו אתם נכנסים - וכמובן שבמידת הצורך, אפשר לדרוש את התיקון של אותם חלקים תקולים.

  • שימו לב לריצוף ;– תקלות בריצוף אף הן משהו שאפשר לאתר באופן עצמאי - שימו לב שהריצוף הוא שלם ואחיד. שימו לב האם יש עליו שריטות, האם יש סדקים בריצוף, האם יש אריחים שיוצאים מהמקום, האם יש אריחים שנראים רופפים במיוחד, ועוד.

  • הזמינו סיוע מקצועי - ברוב המקרים, מומלץ בחום להזמין בדק בית מקצועי. יש כמובן דברים שאפשר לבדוק באופן עצמאי אך מה בנוגע לבדיקת האיטום בבית?בדיקת הסגירה של דלת הממ"ד? מפגעים בטיחותיים שיש באזור? ואיך תדעו שהבית אכן נבנה לפי התוכנית ההנדסית המקורית? הפתרון הוא כמובן להזמין שירות מקצועי של בדקבית, עם מהנדסים מומחים בתחום, שיוכלו לבצע בדיקה מקיפה מאד לנכס - לציין מהם הליקויים והתקלות, וכמובן יעזרו לכם למפות בצורה מדויקת את תמונת המצב.
 
 

זה עוזר גם להמנע מתקלות בבית בהמשך

 
 
איתור מוקדם של תקלות בתוך הבית, יעזור לכם מאד בהמשך. זה גם יאפשר לכם לטפל במהירות בכל התקלות שהתגלו, וברוב המקרים - טיפול מוקדם שכזה גם יוכל למנוע תקלות נוספות בהמשך.
 
 
 

מה עושים אחרי שנמצאו תקלות?

 
קודם כל חשוב להבין שיש הבדל תהומי בין מציאת תקלות אחרי שקניתם את הדירה ומציאת תקלות בבית לפני שקניתם דירה. המטרה שלכם היא לדעת את הכול מראש כשאתם עוד בתהליך הקנייה כי אם תמצאו את התקלות הללו לאחר מכן אתם תצטרכו לרדוף אחרי המוכר ולא הוא אחריכם. זה בדיוק הזמן שלכם לקרוא לחברה שתבצע ביקורת מבנים מדויקת ולאחר מכן תסביר לכם מה עושים משם. כמה הנכס שווה אחרי מציאת התקלה? כיצד מנהלים משא ומתן מכאן? ועוד שאלות רבות שבוודאי תשאלו את עצמכם.
 

לעוד מידע על סוגים של תקלות בבית