צרו קשר עם
רם ביקורת מבנים
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

שאלות נפוצות

 
בדק בית הוא אחד מהדברים החשובים ביותר שאדם יכול לבצע לפני קניית דירה חדשה, אך עדיין יש הרבה שאלות מסביב לנושא זה. הגיע הזמן לענות על השאלות הכי נפוצות שיש ולהבין אחת ולתמיד מה כולל התהליך, האם הוא ארוך, כמה זה עולה ועוד שאלות רבות שאופפות את הנושא.
 

מה זה בדק בית?

 
 
בדק בית הוא למעשה מכלול של בדיקות שמתבצעות על נכס מסוים, כאשר לרוב מדובר על דירות מגורים אך ניתן לבצע את הבדיקה גם על משרד או עסק. הליך זה למעשה נקרא גם ביקורת מבנים ובמהלכו מחפשים צוות מנוסה של חברה חיצונית ואובייקטיבית האם יש ליקויי בניה מסוימים.
 
 
 

מהם ליקויי בנייה?

 
ליקויי בניה הם ליקויים מבניים שנמצאים בנכס הנבדק כאשר הם יכולים להיות ממגוון תחומים. ייתכן כי הליקוי נמצא במערכת האינסטלציה, קרי צנרת המים או הביוב, ייתכן כי הוא נמצא במערכת החשמל, באיטום הגג, איטום הקירות, בריצוף, בחיפויי הקירות, ברכוש המשותף בבניין רב קומות, בשיפוצים שנעשו בדירה ואף באישורים הבירוקרטיים של המבנה, כמו למשל בנייה לא חוקית.
 
 
להזמנת ביקורת מבנים התקשרו עכשיו למספר
 
 
 

כיצד מאתרים את ליקויי הבנייה?

 
 
 
איתור ליקויי בניה מתבצעים על ידי צוות מקצועי שחולש על כל התחומים שמגיע מטעם אותה חברה. הצוות מכיל מהנדסים שיבדקו את שלד הבטון של הבית ואת הריצוף, מאתרי נזילות שיבחנו את הרטיבות בגג ובקירות, בודקי חשמל מנוסים שיבדקו את לוחות החשמל והחיווט ועוד מגוון רחב של אנשי מקצוע בכל תחום שנבדק. הכלים שבהם ישתמשו בעלי המקצוע והמהנדסים יהיו מגוונים מאוד וינועו החל ממצלמה תרמית ופלס ועד השרטוטים של המבנה, האישורים שלו וכולה.
 

מתי צריך ואפשר לבצע בדק בית?

 
 
 
 
השאלה מתי צריך לבצע בדק בית תיתקל בתשובה די ברורה, כמה שיותר מוקדם. עם זאת, לא תמיד זה יתאפשר ולכן חשוב לחלק את המקרה לשניים. אם מדובר על בדיקה לבית קבלן, לרוב יאפשר לכם להיכנס לדירה רק כשהיא מוכנה לחלוטין אך לא תמיד, בכל מקרה את בדק הבית תוכלו לבצע מיד כשתיכנסו אם כי מוטב לחכות כי רק אחרי מגורים לתקופה מסוימת יעלו בעיות. אם מדובר על בית שכבר יש בו דיירים, קרי בית יד שנייה, מומלץ לבדוק עוד טרם הכניסה.
 
 

מה עושים כשנמצאו ליקויי בנייה?

 
ברגע שיש ליקויי בנייה בבית שטרם קניתם, תוכלו לשאת ולתת על הטיפול בליקויי הבנייה ולשקול את הקנייה שלכם באופן כללי. אם מדובר בליקויי בנייה שכבר נמצאים בבית החדש מקבלן שקניתם, תוכלו לדון איתו עליהם ואף לתבוע אם יהיה בכך צורך. כיום הנושא הזה עולה יותר לתודעת הציבור וקבלנים כבר מראש מגבשים הסכם ברור עם הדיירים העתידיים.
 
שאלות נפוצות - בדק בית וליקויי בנייה
 
 

עד מתי ניתן לתבוע בגין ליקויי בנייה?

 
חשוב לזכור כי אי אפשר לתבוע על ליקויי בנייה מתי שתרצו. בדרך כלל מומלץ לחכות לפחות 12 חודשים עד שתבצעו את בדק הבית לדירה חדשה לחלוטין, כי רק אז כל הבעיות יצוצו, חשוב לתבוע כמה שיותר מהר ברגע שיש בעיה כי כך יהיה לכם סיכוי טוב יותר להוכיח שהבעיה לא קשורה לפגיעה שאתם יצרתם. יחד עם זאת, יש חוק התיישנות שאחרי תקופה מסוימת לא תוכלו לתבוע, הוא נע בין שנה ל-7 שנים תלוי בסוג הליקוי.
 
 

כמה זמן זה לוקח וכמה זה עולה?

 
בדק בית יכול לארוך כמה ימים עד לבדיקה כוללת כאשר המחיר יכול להשתנות מאוד גם לפי החברה וגם לפי גודל הבית וכמות הליקויים שיעלו בבדיקה, כאשר היא תהיה עמוקה יותר במידה ויש. המחיר ינוע בין 1500 שקלים ועד 3000 שקלים בממוצע.