ליקויי בניה - מומחים בחוות דעת ליקויי בניה

 
מדי שנה רוכשי דירות רבים בישראל נחרדים לגלות כי הדירה שקיבלו מידי הקבלן שבנה אותה, אינה מושלמת כפי שציפו שכן בדירה החדשה מתגלים לא אחת מגוון של ליקויים.
 

בדיקת ליקויי בניה מקצועית ע"י מהנדסים מוסמכים

 
 
לפני ביצוע שימור מבנים, לפני התחייבות למשכנתא אדירה שסופה לא נראה באופק, לפני התחלת עבודות שיפוצים בנכס ישן ולפני החלטה סופית על רכישת נכס פרטי או מסחרי - זה הזמן לחפש ולאתר בעיות מבניות וליקויי בניה - אסתטיות, בטיחותיות ועוד המסתתרות במבנה.

איתור מוקדם של ליקויי בניה יכול להפיל את העסקה בגלל אי כדאיותה הכלכלית, לתת לכם מינוף במקח על מחיר הבית, לשנות מקצה אל קצה את תכניות השיפוצים או השימור של המבנה, לאפשר לכם לתבוע את תיקון הבעיה, במקרה של בעיות בטיחות משמעותיות, איתור מוקדם של ליקויי בניה יכול למנוע אסון ולהציל חיים!

 
 

איתור ליקויי בניה

 
ליקויי בניה אינם נדירים גם במבנים חדשים ובוודאי בישנים, החשופים יותר לבעיות עקב בלאי והתיישנות. ליקויים יכולים לצוץ במגוון סוגים וצורות: בעיות בשלד ובקונסטרוקציה המהווים סכנה ממשית, בעיות אסתטיות, בידוד גרוע מפני חום וקור ועוד. רבים מהפגמים הללו אינם נראים לעין ורק איש מקצוע אשר מתעסק בבדיקות בדק בית, מהנדס בניין מנוסה ומיומן, יוכל לאתר ליקויי בניה, לעתים בעזרת ציוד משוכלל מתאים.

גילוי מאוחר של ליקויי בניה יכול להשפיע לרעה על מהלך חיים תקין בבית, לגרור אתכם להוצאות יקרות על תיקונים ולעתים אף להפוך את המבנה לבלתי כשיר למגורים.

 
לייעוץ ללא התחייבות חייגו עכשיו!
 
 

ליקויי בניה נפוצים

 
 
להלן רשימה קצרה של ליקויי בניה נפוצים והגורמים -

ליקויי תכנון - חוסר התאמה בין מידות הבית כפי שהופיעו בתכניות הבנייה לבין המידות בפועל. מדובר בד"כ בליקויים שמקורם באי הקפדה על התקנים כפי שהם מנוסחים בחוק. ברוב המקרים לא ניתן לתקן לאחר מעשה ולפיכך ישנו צורך לפנות לשמאי מקרקעין, על מנת שיעריך את השינוי בערך הדירה.
 
 
 
ליקויי בניה
 
 
 
 
סדקים בקירות ובתקרה - מהווים מפגע אסתטי ואף מעידים על חוסר מקצועיות. נהוג לסווג את הסדקים השונים לשלוש קבוצות מרכזיות: סדקי שערה - מופיעים בשכבת הטיח ומקורם בהנחה לא מקצועית של הטיח. סדקים נימיים חוצים את השכבה של הטיח ומופיעים לרוב בין הבלוקים. סדקים עוברים הם סדקים עבים מאוד שמופיעים בחיבורים בין הקירות או בין הקיר לתקרה, שמקורם בתזוזות הקרקע או בשינויי טמפ' משמעותיים.

ליקויי רטיבות - כתוצאה מחדירה של מי גשמים בעקבות איטום כושל, חדירת מים מנזילת צנרת פנימית, איטום לוקה בחסר של חדרי רחצה, עיבוי כתוצאה מהפרשי טמפרטורות בין החוץ לפנים שלא מצאו מענה בשכבת בידוד איכותית דיו ועוד.

ליקויים ברכיבי המבנה- ליקויים במסגרות, דלתות, מעקות או חלונות. בד"כ תוצאת במהלך ההתקנה או תוצאה של שימוש ברכיבים מאיכות ירודה.

תחום האיטום - כאשר ישנן בעיות באיטום הדיירים עלולים למצוא את עצמם חשופים לנזקי רטיבות, עובש ונזילות.

אינסטלציה - בעיות שונות במערכת האינסטלציה למשל סיכוי לדליפות מים, בעיות ברמת לחץ המים, ריחות לא נעימים מהצנרת ועוד.

טיח
- כאשר בוצע בצורה שאינה מקצועית, בכוחו של הטיח לפגוע במראה הקירות ולגרום להיווצרותם של פגמים שונים.

חשמל- חשיבות בדיקת תקינות לוח החשמל, מיקומים בעייתיים של שקעים – יכול להוות סכנה מהותית לחייכם וחיי ילדים בבית..

שלדה מבנה
- בין הליקויים החומרים והנפוצים ביותר - במקרים קיצוניים עלול לגרום להתמוטטות המבנה אם לא מטופלים כראוי.

ישנם עוד ליקויים רבים אשר יכולים להוות כבעיה משמעותית, כחלק מכך קיימת חשיבות גבוהה לבצע בדיקה מעמיקה של קיום הליקויים ונקיטת האמצעים הנכונים לטפל בהם בהקדם האפשרי.
 

איתור ליקויים ע"י מומחה ליקויי בנייה

 
כדי לאתר ליקויי בניה יש צורך בצוות מנוסה אשר מסתכל בעיניים מקצועיות על איכות המבנה.

בדיקת המסמכים של המבנה - יש צורך להבין מה השרטוטים שלו, מה האישורים שעמם הוא קיבל את היתרי הבנייה, השיפוצים שהוא ביצע וכמובן את כל מה שכלול בכל הבירוקרטיה שמאחוריו. כך אפשר להבין האם חלק ממנו נבנה בצורה לא חוקית ומה הסטנדרטים שבו הוא נבנה.

כלי מדידה – דוגמאות למספר כלי מדידה שונים - פלס לבדיקת שיפוע הרצפה, מצלמה תרמית לבדיקת מערכת החשמל והאינסטלציה, כלי לבדיקת גז ראדון, בדיקת קרינה ועוד.

כח אדם – קיים צורך בצוות של חשמלאים מנוסים, אינסטלטורים מקצועיים, מהנדסים מכמה תחומים והכול כדי לבדוק את כל חלקיו של הבניין בצורה הכי מקצועית שיש בכל הרבדים.

 
איתור ליקויי בניה
 

מי צריך לדאוג לתיקון הליקויים?

 
לפי חוק המכר, דירות, עבור כל ליקוי מוגדרת תקופת בדק שיכולה להימשך בין שנה לשבע שנים, בהתאם לסוג הליקוי. תקופה זו מתחילה ברגע שבו הועברה הדירה לרוכש ובמהלכה, כל ליקוי שמתגלה צריך להיות מתוקן על ידי הקבלן כל עוד לא הצליח להוכיח כי הליקוי נגרם באשמת הקונה.

לאחר שמסתיימת תקופת הבדק, מתחילה תקופת האחריות שנמשכת שלוש שנים סך הכל. במהלך תקופת האחריות, זוהי אחריותו של הרוכש להוכיח כי הקבלן הוא שגרם לליקויים במידה והוא מעוניין שידאג לתיקונם.

 

ודאו עוד היום שהנכס ברשותכם תקין ללא ליקויי בניה

 
רם ביקורת מבנים – המומחים בתחום ליקויי בניה. אנו נגיע אליכם עם הצוות המקצועי ביותר והציוד המתקדם ביותר. נסרוק ונאתר כל פגם וליקויי בניה בשטח ונספק חוות דעת הנדסית מלאה כולל המלצות לטיפול וחישוב עלויות. במקרה הצורך, נשמח לספק סיוע וליווי משפטי לתביעת תיקון, כולל מתן חוות דעת בבית המשפט.

להזמנת בדיקת ליקויי בניה ולפרטים נוספים ניתן ליצור קשר בטלפון 3491*