צרו קשר עם
רם ביקורת מבנים
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

כמה עולה בדק בית?

 
קצת על הסיטואציות בהן נצטרך לבדוק את הבית שלנו בצורה יסודית ומקצועית
 
ישנן שתי סיטואציות עיקריות שבהן אנחנו פונים לשירות מקצועי של בדק בית, שבודק מערכות שונות בבית שלנו לעומקן ונותן לנו אינדיקציה איכותית על מצבן ושלמותן. סיטואציה אחת שכזו היא כאשר אנחנו רוצים למכור או להשכיר את הבית, אז אנחנו צריכים לבצע את הבדיקה הזו בשביל להבין מה ישפיע על תג המחיר שאנחנו מדביקים לנכס שלנו ומה מידת ההשקעה שעלינו להשקיע לפני שאנחנו מעבירים את הדירה ליד הבאה. הסיטואציה השנייה שבה נרצה לבצע את בדק הבית במקצועיות וביעילות היא כאשר אנחנו בצד השני של המתרס, ואנחנו עומדים לרכוש דירה או לשכור דירה בעצמנו.

במצבים שכאלה אנחנו צריכים להכיר את מצב הדירה עוד יותר לעומק, בכדי לדעת לאן אנחנו נכנסים ומהן התקלות שאותן הבעלים הקודמים או בעל הדירה צריכים לבצע לפני שנוכל להיכנס אליה למגורים קבועים. בדיקות בדק הבית יכולות להיות מגוונות למדי ולגעת במערכות רבות בבית שלנו, החל בבדיקות ליקויי בנייה כלליות, דרך בדיקות רטיבות ונזילות בשלד הבניין, בדיקות למערכות הצנרת והביוב, בדיקות למערכת החשמל הביתית ולמעשה בדיקה לכל חלק וחלק שנרצה לבדוק בבית. השאלה המתבקשת, כעת, היא כמה תעלה לנו בדיקה יסודית שכזו? צירפנו כאן מחירון שנע בהתאם לאופי הבדיקה המבוקשת על ידינו.

 

כמה עולה בדק בית, בהתאם לשטח וסוג הבית ובהתאם לאופי והיקף הבדיקה

 
 
  • הבדיקה הכללית ביותר שאותה אנחנו מכירים בשם בדק בית, ולרוב כשמשתמשים בשם זה בלבד מתכוונים אליה, היא בדיקת ליקויי בנייה או בקיצור בדיקת ליקויים. בדיקת ליקויים איכותית בדירה יכולה לעלות לנו בין 1,400 ל-1,600 ₪ בדירה של עד 5 חדרים, ובין 1,700 ל-1,800 ₪ בדירה של יותר מ-5 חדרים. בכל הנוגע לבדיקת ליקויים בבתים צמודי קרקע, טווח המחירים נע בין 1,900-2,000 ₪ בבתים של עד 150 מ"ר, ו-2,100-2,300 ₪ בבתים של יותר מ-150 מ"ר.

  • בדיקה בסיסית נוספת שתמיד כדאי לנו לבדוק היא בדיקת חשמל. ביקורת חשמל במסגרת דירה בסיסית, שמתבצעת על ידי חשמלאי מוסמך, תעלה לנו בטווח שבין 325 ל-410 ₪. עם זאת, אין בבדיקת הדירה שלנו בלבד די כשאנחנו רוצים לבדוק את חשמל הבית, וכדאי לנו בהחלט גם לבצע בדיקה אלקטרומגנטית שתעלה לנו 290-375 ₪, ובדיקת הארקה לבניין כולו שתעלה לנו 1,300-1,650 ₪.
 
 
 
בדק בית
 
 
 
 
  • במקרים רבים, לפני כניסה לדירה חדשה כדאי לנו לבדוק כמה שיותר פרטים אודות הנכס עצמו ואודות הסביבה שבה הוא נמצא, כדי להיות בטוחים שאנחנו משקיעים את הכמות העצומה של הכסף שכרוכה ברכישת דירה בדירה הנכונה והאיכותית עבורנו. אחת הבדיקות ההכרחיות בהקשר זה היא בדיקה תכנונית, שתעלה לנו כ-1200-1300 ₪ ותבדוק את הרישוי והחוקיות של הנכס בטרם נקנה אותו. עוד בדיקה שכדאי לנו מאוד לבצע היא בדיקת שכונה, שבה אנחנו מקבלים דו"ח על מצב האוכלוסייה בשכונה, רמת החיים בה ונתונים חשובים אחרים (חינוך וכדומה). בדיקה שכזו היא דינמית בעלותה בהתאם לגודל השכונה וקושי הבדיקה והיא יכולה לנוע בין 1,400 ל-2,100 ₪.
 

יש מקרים שבהם צריך להשקיע את הכסף בשביל לקבל תוצאות איכותיות ששמות אותנו על המסלול הנכון

 
 
כשאנחנו מזמינים בדק בית מקיף ואיכותי לבית שאליו אנחנו אמורים להיכנס אנחנו מבטיחים לעצמנו כניסה חלקה ככל שניתן לבית החדש שלנו. כך למעשה אנחנו יכולים להיות בטוחים שהחיים החדשים שלנו בבית החדש שלנו מתחילים בסביבה האיכותית ביותר, בבית ללא ליקויים שמקשים עלינו ובנוחות המירבית.