חיזוק מבנים

 
 
בעמוד זה, אנו רם ביקורת מבנים בע"מ נשפוך לכם קצת מידע בנושא חוק חיזוק מבנים. מהו החוק ומה משעמותו על חיינו.
 
 

מהו חוק חיזוק מבנים

 
הדבר החשוב ביותר בבית שלנו הוא הבטיחות שלנו בתוכו

הבית שלנו הוא המרחב החשוב ביותר בחיים של כל אחד ואחת מאתנו. בתוכו אנחנו חיים, בו אנחנו מחדשים את כוחותינו ואליו אנחנו משתוקקים להגיע במהלך ימי העבודה המתישים שלנו. עם זאת, אסור לנו לשכוח אף פעם את תפקידו הראשון והחשוב ביותר של הבית שלנו, והוא להיות המרחב הבטוח והמוגן ביותר בחיים שלנו.

הכוונה לכך היא במידה רבה גם פיזית – מוגנים מפני רעידות אדמה או אירועים קיצוניים אחרים. בשביל לוודא זאת נחקק החוק לחיזוק מבנים.
 
 
 
חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה ונזקי טבע - בדק בית
 
 
 
 

כיצד מתבצע חיזוק מבנים?

 
כל תהליך של חיזוק מבנים חייב להתחיל בבדיקה יסודית של המבנה על ידי ביקורת מבנים. המבנה ייבדק על כל יסודותיו וכל צדדיו, מהמרתף ועד חדרי השירות, מהגג ועד הקירות הגבוהים והעליונים, הפנימיים והחיצוניים. רק כך ניתן לקבל חוות דעת מה צריך לחזק ומהי התכנית הנכונה וכל בעל מקצוע שלא יעשה כך הוא חובבן שלא מבין את חשיבות הפעולה שהוא מבצע. רק כך ניתן לחזק מבנה ויחד עם זאת להסביר ללקוח בדיוק מהי התכנית ולמה חשוב לדאוג, כאשר עבודה גלויה ושקופה היא פרמטר חשוב מאוד.
 
 

לחזק ולעצב כאחד

 
במשימת חיזוק המבנים ניתן גם להשפיע על הבניין במישורים אחרים כמו למשל על העיצוב שלו. אם כבר משפצים את המבנה בחסות תמ"א 38 חשוב גם להעמיד אותו בעוד סטנדרטים גבוהים ולא רק של הבטיחות אלא גם של העיצוב העכשווי. ישנם בניינים ישנים מאוד בישראל וזה בדיוק הזמן לשפץ אותם ולחזק אותם תוך הקניית מראה שובה של בניין חדש ומודרני כיאה לבנייה הרלוונטית בתקופה בה אנו חיים.
 

חוק חיזוק מבנים והמשמעויות שלו בחיינו

 
 
  • חוק חיזוק מבנים הוא למעשה מכלול של חוקים ותקנות שמטרתם הוא ההבטחה שהבית של כל אחד ואחת מאתנו יהיו מוגנים בצורה האיכותית ביותר מפני רעידות אדמה ונזקי טבע. חוק חיזוק מבנים גם מטווה לנו את הדרך לעשות זאת – באמצעות תמ"א 38.
  • תמ"א 38 היא תוכנית המתאר הארצית שמאפשרת לכל אחד מאתנו לבצע את השיפוץ הנחוץ למיגון איכותי של הבית שלנו מפני רעידות אדמה ונזקי הטבע, בשורה של הטבות והקלות קורצות שתפקידן לעודד שיפוץ זה. תוכנית זו היא שמינפה את תחום המיגון מרעידות אדמה ונזקי הטבע, בוודאי במרכז הארץ.
 

חיזוק המבנה יהיה יעיל רק אם נדע בדיוק מהן המגרעות לתיקון

 
חוק חיזוק מבנים, כפי שניתן להבין, מטווה לנו הנחיות ודרך פעולה.

עם זאת, צריך גם להתחיל מנקודה מסוימת – וההתחלה של מיגון איכותי לבית היא קריאה לביקורת מבנים איכותית שתאפיין לנו בדיוק מה אנחנו צריכים לתקן ולשפר.