צרו קשר עם
רם ביקורת מבנים
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

חוות דעת הנדסית

 
חברת רם ביקורת מבנים מתמחה במתן חוות דעת הנדסית למבנים פרטיים, ציבוריים ומסחריים, וכן לדירות חדשות ולדירות יד שנייה מתמחה גם בנושא בדק בית. בדיקת המבנה מבוצעת על ידי צוות מהנדסים עם ידע וניסיון רב, ובעזרת מכשור חדיש. מטרתו של בדק הבית היא לאתר ליקויי בנייה ובעיות במבנים, להציע פתרונות כולל אומדן כספי של התיקונים ולתת ללקוח תמונה מלאה של מצבו של המבנה.

 

חוות דעת הנדסית על מצב הבית מהמסד ועד הטפחות

 
צוותי החברה כוללים מהנדסים שעוסקים כבר עשרות שנים בבדיקות מבנים יד שנייה, כשהם יורדים לעמקן של תכניות הבנייה והתמונה המלאה של התשתיות. החברה מתמחה גם בתכנון קונסטרוקציות מבנים, כך שאתם מקבלים חוות דעת הנדסית של מומחים מהשורה הראשונה. הבדיקות נעשות לפני הכניסה לבית בשלב שבו עוד אפשר לתקן מבלי שיגרמו סכנה לדיירים ומבלי שהליקויים יחמירו עד כדי כך שהתיקון שלהם יעלה עוד יותר כסף. מדובר בבדיקות שחושפות מה שאיש אינו יכול לראות על פני השטח ובשל כך יש צורך בצוות מומחים מצויד במתקני בדיקות ומדידות מיוחדים.

 
להזמנת חוות דעת הנדסית מקצועית, צרו עמנו קשר
 
 
אנו מביאים לפניכם דוגמה לחוות דעת הנדסית שנכתבה כחלק מבדק בית שביצענו, בה מתוארים ליקויי הבניה שנמצאו במבנה, והתיקונים הנדרשים לביצוע:
 
 
היועץ: רון גדליה (רם - ביקורת מבנים)
כתובתו: רחוב הירדן 10 א', ת"א
המזמין: ישראלי ישראל

כתובת
הנכס: רח' מנשה מס' 13, דירה מס' 20, נתניה
המוכר: בוני רום - חברה לבנין בע"מ

מהות הבדיקה:
ביקורת ליקויי בנייה מיום ה-01.01.10, וזאת במסגרת תקופת הבדק והאחריות החלים על המוכר (ראה חוק מכר דירות- 1973 ועדכוניו).

כללי:
 • יחידת הדיור הנבדקת הינה דירת גן דו-מפלסית, בקומה הקרקע של בית מגורים משותף בן 8 קומות עליונות. הנכס מיועד להימסר למזמין בחודש פברואר שנת 2010.
 • תמונות צולמו, ומצ"ב.
 

חוות דעת הנדסית - ליקויי בניה

 
 
 1. להלן פירוט קירות הבניה אשר נבנו בסטייה נכרת מהזוית האופקית הישרה (קירות עקומים).
  הנ"ל מהווה מפגע אסתטי ניכר, בניגוד לכללי המקצוע הנאותים ובניגוד לסטייה המקסימלית המותרת בתקן ישראלי מס' 789
  (ראה טבלה מס' 1- לפיה הסטייה המקסימלית שווה ל- 0.5^L/3.0))15 ).
  הנ"ל חייב פירוק שיפולי הריצוף ויישור הקירות (תוך עיגון רשת פלדה מגולוונת לקירות - למניעת היסדקות הטיח):
 
 
 • קטע הקיר המכיל את דלת היציאה מהקומה התחתונה ללובי הקומתי - בסטייה של 30 מ"מ לאורך הקיר (1.3 מ'), הנ"ל חורג מהסטייה המקסימלית המותרת שהינה 10 מ"מ! (במסגרת יישור הקיר יתחייב פירוק והתקנת הדלת).
 • הקיר המזרחי של חדר הילדים הדרומי (גובל בממ"ד) - בסטייה של 30 מ"מ לאורך הקיר (3.4 מ'), הנ"ל חורג מהסטייה המקסימלית המותרת שהינה 16 מ"מ!
 • הקיר הצפוני של מרפסת הכביסה (גובל בחלל מסתור הכביסה) - בסטייה של 100 מ"מ לאורך הקיר (3.8 מ'), הנ"ל חורג מהסטייה המקסימלית המותרת שהינה 17 מ"מ! (במסגרת יישור הקיר יתחייב פירוק חיפוי הקרמיקה והתריס הקבוע בקיר).
 • הקיר הדרומי של חדר הורים (גובל עם חדר ארונות) - בסטייה של 55 מ"מ לאורך הקיר (3.9 מ'),הנ"ל חורג מהסטייה המקסימאלית המותרת שהינה 17 מ"מ!
עלות העבודה: 13,500 ₪ (לפי 31 מ"ר קירות ליישור, כולל פירוק תריס ודלת, כולל תיקוני ריצוף וחיפוי קרמיקה, כולל תיקוני צבע)
 
חוות דעת הנדסית - בדק בית
 
 1. יש לעבד אף-מים (ע"י הדבקת רצועת אבן) לאורך שולי הדפנות העליונות של הפתחים- במעטפת המבנה החיצונית (חלונות/דלתות).
  הנ"ל למניעת המשך הכתמה של דפנות הפתחים. גמר צבע, כנדרש.
  עלות העבודה: 1,500 ₪ (לפי 15 מ"א)
 
 1. להלן פירוט המקומות בהם קיימת התפתחות סדקים עוברים בקירות (בין בטון לבניה).
  • יש להרחיב הסדקים באמצעות דיסק חשמלי (לרוחב כ-5 מ"מ ), כולל ניקוי יסודי מאבק.
  • יש למרוח דפנות הסדקים בפריימר הדבקה מטיפוס "סיקה פריימר 1" ולהמתין לייבוש מלא.
  • יש מלא הסדקים ב "סיקפלקס 11FC" (מסטיק פוליאוריתני חד-קומפוננטי), ולהחליק עם פני הטיח שמסביב (בשפכטל).

   לאחר הייבוש (כיומיים) יש לבצע תיקוני צבע בשטח כל הקיר בו קיימת הסדיקה, ובהתאמה לגוון הקיים:
 
 • סדיקה אנכית משמאל לחלון המטבח (בצמוד ליח' ארון עליונה של המטבח)
 • סדיקה אנכית לגובה המעקה העליון (משני צידיו) בחדר המדרגות, בצמוד לצידו השמאלי (הגובל עם הקיר הנושא המערבי של חדר המדרגות)
 • סדיקה אנכית בצמוד לחלון חדר ילדים דרומי (מצידו השמאלי)
 • סדיקה אנכית מימין לדלת הכניסה לחדר השינה הדרום מערבי
 • סדיקה אנכית בחדר הכביסה- מעל פתח דלת המעבר לחדר הרחצה
 • סדיקה אנכית בחדר השינה הדרום מערבי- מעל לפתח הדלת
עלות העבודה: 1,000 ₪ (לפי 10 מ"א תיקוני סדקים, כולל 30 מ"ר צביעת קירות)
 

חוות דעת ליקויי בניה - עבודות איטום

 

 1. נמצא שלא עובדו שיפועים בקטע הגג אשר בצמוד ל-2 קולטני הניקוז, כולל בפינה הדרום מזרחית של הגג (המים נקווים במקום). הנ"ל בניגוד לדרישות תקן ישראלי מס' 1752 (חלק 1- סעיף 3.1.1.2), המחייבים עיבוד שיפועי ניקוז בשיעור מינימלי של 1.5%. הנ"ל יחייב פירוק מערכת האיטום במקומות אלו (יריעות מרותכות), הנמכת קולטני הניקוז, עיבוד שיפועי ניקוז נאותים כלפי קולטנים וחידוש האיטום.בנוסף, יש להקפיד ולהרחיב פתח קולטני הניקוז לרוחב נקזי הגג ("4), שכן הינו בקוטר צר מדי ("2). הנ"ל כנדרש בתקן ישראלי מס' 1205- חלק 2 (ראה סעיף מס' 3.4.7.2 "...קוטר נקז הגג יהיה זהה לקוטר מוצא הקולט")
  עלות העבודה: 1,800 ₪ (לפי 8 מ"ר איטום והנמכת 2 נקזים)
 2. חדירת רטיבות כלפי פינת הקירות/תקרה הדרום מזרחית של חדר מס' 1,כלפי קטע התקרה אשר ממול לחלון המערבי בחדר מס' 2, כולל כלפי תחתית תקרת המבואה החיצונית לדירה (משני צידי התקרה). יש לבצע תיקוני איטום בקטעי הגג שמעל. בנוסף, חדירת רטיבות מכיוון המרפסת העליונה הדרומית- כלפי חדרי שינה מס' 2 ו-3. יש לפרק שורת ריצוף המרפסת הגובלת בקיר המפריד עם החדרים, ולחדש מערכת האיטום התחתונה לאורך הרולקות. גמר שפכטל וצבע באזורי הקירות/תקרה הנגועים.
  עלות העבודה: 2,000 ₪ (לפי 4 מ"ר תיקוני איטום בגג, כולל 5 מ"א תיקוני איטום מתחת לריצוף המרפסת)
 3. כתמי רטיבות ניכרים בקירות קומת הכניסה- לגובה שעד 50 ס"מ מהריצוף!
  במדידות שנערכו במד-רטיבות דיגיטלי (מטיפוס PROTEMETER מכויל), נמצא שתחתית הקירות/מחיצות, כולל מצעי הריצוף התחתונים (אגרגט סומסום) ספוגים במים. מבדיקות שבוצעו בחצר, עולה שקירות המעטפת הנם סמויים במילוי החצר (לעומק שעד 90 ס"מ) ללא כל הגנה של מערכת איטום חיצונית אשר תמנע מעבר רטיבות ממילוי החצר כלפי פנים הקירות.
  הנ"ל פוגע בתנאי השימוש הרגילים בנכס, ובניגוד לדרישות תקנות התכנון והבניה המחייבים בניית קירות המעטפת באופן שלא יעבירו מים כלפי פנים המבנה (ראה בתוספת השנייה- סעיפים מס' 5.30 ו-5.32 "...כל אימת שגבהו היחסי של נכס, שיפוע הקרקע שלו או כל גורם אחר בסביבה עלולים לגרום לחדירת מים ורטיבות לבניין... ייאטם חלקו התחתון של הבניין למניעת חדירת מי גשם, מי תהום וזרמי מי תת קרקעיים לתוכו", "...קירותיו החיצוניים של בנין יתוכננו ויבנו באופן המונע חדירת מים ורטיבות לתוכו מבחוץ").
  הנ"ל יחייב פירוק כללי של כל ריצוף הקרמיקה אשר בקומת הכניסה (למעט בחדר הרחצה), סילוק כל המצעים התחתונים הרטובים של הריצוף וחשיפת תחתית הקירות/מחיצות הספוגות במים. יש לשפשף ולהסיר כל הצבע המתקלף מאזורי הקיר הנגועים ברטיבות, ולהמתין במשך כ- 15 יום לייבוש הקירות.
  במקביל, נדרש יהיה לבצע חפירה חיצונית - בהיקף קירות המעטפת של המבנה.
  רוחב החפירה יהיה כ-80 ס"מ ועומקה עד לתחתית מסד הקירות (עד לחשיפת ארגזי ההפרדה/מילוי אשר מתחת למסד). יש לאטום באופן הרמטי כל קטעי הקיר הבאים במגע עם מילוי החצר (בביטומן חם או ביריעות ביטומניות מרותכות). יש להקפיד ולהגן על האיטום באמצעות הדבקת לוחות קל-קל בעובי 20 מ"מ על מערכת האיטום. לאחר ייבוש תחתית הקירות/מחיצות, נדרש יהיה להתקין מצעי ריצוף יבשים, ולרצף המשטחים מחדש. גמר שפכטל וצבע בכל אזורי הקירות הנגועים ברטיבות.
  עלות העבודה: 33,500 ₪ (לפי 75 מ"ר ריצוף לפירוק, 40 מ"א חפירה ואיטום קירות מעטפת, 30 מ"ר תיקוני שפכטל וצבע בקירות פנים)
 4. נמצא שלא עובדו שיפועים ברצפת מסתור הכביסה.
  הנ"ל בניגוד לדרישות תקן ישראלי מס' 1752 (חלק 1- סעיף 3.1.1.2) , המחייבים עיבוד שיפועי ניקוז בשיעור מינימלי של 1.5%. הנ"ל יחייב עיבוד שיפועים כנדרש (במדה צמנטית) כולל חידוש מערכת האיטום העליונה ע"ג המשטח.
  עלות העבודה: 500 ₪ (לפי 1.5 מ"ר)
 5. מערכת האיטום שע"ג המעקות המונמכים שבהיקף בגג הותקנה שלא לגובה הנדרש. יש לפרק סרגלי העיגון העליונים, ולהשלים/להגביה מערכת האיטום בעוד כ-10-15 ס"מ, עד למפלס האף מים שבבטון. הנ"ל כנדרש בתקן ישראל מס' 1752- חלק 1 (ראה סעיף מס' 3.2.1 וציור מס' 3 "...צורת אף המים תמנע את זרימת המים אל הקצה העליון של שכבת האיטום שעל ההגבהה")
  עלות העבודה: 1,750 ₪ (לפי 25 מ"א)
 6. חדירת רטיבות כלפי מס' מוקדים בתקרת הקומה העליונה-הממוקמת מתחת לגג העליון של המבנה (מתבטא בטפטוף פעיל של מי גשם כלפי אזורים מפוזרים מתקרת הסלון, כולל כלפי קטע התקרה שמימין/ממול לויטרינת היציאה למרפסת השמש). הנ"ל פוגע בתנאי השימוש הרגילים בנכס וגורם לעוגמת נפש מרובה למזמין. מבדיקות שנערכו על ידי בגג העליון, נמצא שלא עובדו כלל שיפועי ניקוז נאותים (הגג מחופה יריעות ביטומניות מרותכות), באופן שמאפשר היקוות מים עומדים באזורים ניכרים מהגג. הנ"ל בניגוד לדרישות תקן ישראלי מס' 1752 (חלק 1- סעיף 3.1.1.2) , המחייבות עיבוד שיפועי ניקוז בשיעור מינימאלי של 1.5% כלפי קולטני הניקוז. כמו-כן, נמצא שמערכת האיטום שע"ג תחתית מעקות/קירות הגג – הותקנה באופן רשלני ובלתי מקצועי- ללא אף מים, באופן שמאפשר חדירת/זרימת מי הגשמים מבעד לקצה העליון של שכבת האיטום ישירות כלפי תחתית מערכת האיטום האופקית שע"ג הגג.
  הנ"ל בניגוד לדרישות בתקן ישראלי מס' 1752- חלק 1 (ראה סעיף מס' 3.2.1 וציורים מס' 4 ו-6 "בכל הגבהה יתוכנן אף מים...צורת אף המים תמנע את זרימת המים אל הקצה העליון של שכבת האיטום שעל ההגבהה").

  הנ"ל יחייב פירוק והסרה כללית של כל מערכת האיטום מהגג ועיבוד שיפועי ניקוז נאותים (באמצעות יציקת מדה מבטון מוקצף) כלפי קולטני הניקוז. בנוסף, נדרש יהיה לסתת הבטון בתחתית המעקות/קירות לעומק 3 ס"מ לפחות- לגובה של כ-50 ס"מ, וזאת על-מנת ליצור את אף המים הנדרש למניעת המשך חדירת/זרימת המים כלפי תחתית מערכת האיטום של הגג. מערכת האיטום החדשה שתותקן בגג תעלה ותגיע עד למפלס אף המים שבתחתית המעקות/קירות ותעוגן לבטון באמצעות סרגלי אלומיניום, כנדרש. יש להקפיד ולאטום הרמטית בין שולי האיטום העליונים לסרגל האלומיניום. גמר שפכטל וצבע באזורי התקרה הנגועים.
  עלות העבודה: 25,000 ₪ (לפי 120מ"ר גג המשותף לדירת המזמין ודירת השכן- מס' 27)
 7. חדירת רטיבות מקומית מכיוון מרפסת השמש העליונה- כלפי תחתית הקיר הגובל בפינה השמאלית של הויטרינה. בנוסף, חדירת רטיבות מקומית מכיוון מרפסת השמש התחתונה- כלפי פינת הקירות התחתונה הדרום מערבית של חדר השינה הדרום מערבי.
  יש לפרק אריחי ריצוף המרפסת שבצמוד למוקדי הרטיבות הנ"ל ולחדש מערכת האיטום התחתונה לאורך הרולקות.
  גמר שפכטל וצבע באזורי הקירות הנגועים.
  עלות העבודה: 2,000 ₪
 8. חדירת רטיבות ניכרת - כלפי תחתית קטע הקיר אשר בגב מיטת הורים.
  הנ"ל מתבטא בכתמי רטיבות לגובה שעד 20 ס"מ מהריצוף. מקורה של רטיבות זו הינו במעבר מי גשם מבעד לתפר האופקי שבין לוחות הקיר החיצוניים (לוחות קיר טרומיים). ממדידות שנערכו במד-רטיבות דיגיטאלי (מטיפוס PROTEMETER מכויל), עולה שהרטיבות כבר התפשטה פנימה יותר, ושכל שמצעי הריצוף התחתונים של חדר ההורים וחדר הארונות שבצמוד ספוגים במים! הנ"ל פוגע בתנאי השימוש הרגילים בחדר ההורים, גורם לעוגמת נפש מרובה למזמין, ובניגוד לדרישות תקנות התכנון והבניה המחייבים בניית קירות המעטפת באופן שלא יעבירו מים כלפי פנים המבנה (ראה בתוספת השנייה- סעיף מס' 5.32 "...קירותיו החיצוניים של בנין יתוכננו ויבנו באופן המונע חדירת מים ורטיבות לתוכו מבחוץ").
  הנ"ל יחייב פירוק כללי של כל ריצוף הקרמיקה בחדר הורים וחדר הארונות (כולל פנלים) וסילוק כל המצעים התחתונים הרטובים של הריצוף. יש לאטום (בצמנט הידראולי- "סיקה טופי סיל 107" או ש"ע) לאורך מפגש הרצפה עם תחתית הקיר הדרומי של חדר הורים וחדר הארונות, וזאת למניעת המשך מעבר הרטיבות פנימה. במקביל, יש לאטום התפר החיצוני שבין לוחות הקיר הטרומיים (התפר במפלס הרצפה).
  לאחר השלמת עבודות האיטום, נדרש יהיה להניח מצע חול יבש ונקי, מיוצב בצמנט (100 ק"ג צמנט לכל 1 מ"ק חול), ולרצף המשטחים מחדש. יש לבצע תיקוני שפכטל מעל השיפולים שפורקו, כולל באזורי הקיר הנגועים וצביעה כללית של חדר הורים וחדר ארונות.
  עלות העבודה: 5,500 ₪ (לפי 14 מ"ר ריצוף לפירוק והתקנה מחדש, כולל עבודות איטום, תיקוני שפכטל וצבע כללי)
 

חוות דעת ליקויי בניה - עבודות ריצוף וחיפוי

 
 
 1. מרווחים שעד 30 מ"מ בין שיפולי הריצוף שבקומה העליונה לבין הקירות.
  כנ"ל לגבי השיפולים בצמוד ל-2 מהלכי המדרגות הפנימיות.
  הנ"ל מהווה מפגע אסתטי ניכר ובניגוד לכללי המקצוע (עד 15 מ"מ בלבד), ויחייב פירוק השיפולים ושיקועם בקיר, כנדרש. העבודה תכלול תיקוני טיח (עקמומי) וצבע, כנדרש.
  עלות העבודה: 4,800 ₪ (לפי 60 מ"א)
 2. ריצוף הקרמיקה במרפסת חדר שינה מס' 1, עובד ללא שיפועי ניקוז (מי הניקוז עומדים במרפסת).
  הנ"ל בניגוד לכללי המקצוע הנאותים ולדרישות תקן ישראלי מס' 1752 (חלק 1- סעיף 3.1.1.2) המחייבים עיבוד שיפועים בשיעור 1% לפחות. הנ"ל יחייב פירוק כל ריצוף המרפסת (כולל שיפולי הריצוף), והתקנת הריצוף מחדש, בשיפועים המתאימים כלפי הנקז.
  עלות העבודה: 700 ₪ (לפי 2 מ"ר)
 3. המדף/משטח האופקי של האמבט - בחדר רחצה כללי, עובד עם שיפועי ניקוז הפוכים (המים עומדים ע"ג המשטח).
  הנ"ל יחייב פירוק אריחי חיפוי המשטח, והתקנה מחדש תוך עיבוד שיפועים מתאימים כלפי האמבט (1% לפחות).
  עלות העבודה: 300 ₪
 4. יש לחרוץ (בדיסק) ולפתוח כל אפי-המים הסתומים שבתחתית כרכובי האבן שע"ג פתחי הבניה (חלונות ומעקות הגג).
  הנ"ל למניעת קורוזיה/הכתמה של קטעי הקיר שבצמוד/מתחת לכרכובים.
  עלות העבודה: 800 ₪ (לפי 80 מ"א)
 5. יש למלא ברובה אפוקסית/דבק שיש המישקים הפתוחים שבין כרכובי האבן שע"ג מעקות הגג, כולל בכרכובי האבן שע"ג גדרות הבניה שבהיקף חצר המבנה.
  הנ"ל למניעת חדירת רטיבות לקירות מבעד למישקים. בנוסף, יש לתקן בדבק שיש כל החורים/שברים המפוזרים שבלוחות האבן.
  עלות העבודה: 1,500 ₪ (לפי 150 מ"א כרכובי אבן)
 6. תא המקלחת בחדר רחצה הורים, כולל בחדר הרחצה שבקומת הכניסה, אינו מונמך מהרצפה. יש לפרק ריצוף התא, ולהנמיכו כנדרש, כולל התקנת סרגלי אלומיניום בהיקף התא. הנ"ל למניעת מעבר מים לאזורים הסמוכים לתא, וכנדרש עפ"י הנחיות הל"ת (הוראות למתקני תברואה- ראה סעיף מס' 3.11.3 "..מן הרצוי שקרקעית אגן המקלחת תודרג לפחות 2 ס"מ מתחת לפני הרצפה הסמוכה").
  עלות העבודה: 2,000 ₪
 7. יש לחפות בקרמיקה צנרת הניקוז האופקית ("4) של האסלה שבחדר רחצה הורים. הצנרת הקיימת עוברת חשופה בצמוד לרצפה, ומהווה מפגע אסתטי ניכר.
  עלות העבודה: 400 ₪
 8. יש להעתיק מיקום ההנמכה בריצוף שלאורך סף דלת חדר הרחצה התחתון- אל מתחת לדלת (פס ההפרדה וההנמכה ממוקמים חיצונית לדלת). הנ"ל מתחייב עפ"י כללי המקצוע הנאותים.
  עלות העבודה: 400 ₪
 9. מדרגת האבן העליונה - במהלך המדרגות המערבי שבחצר (המוביל לחנייה), ברוחב שלא לפי מידה כנדרש (קצר בשיעור של 2.5 ס"מ מהנדרש). יש לפרק המדרגה ולהמירה בחדשה, לפי מידה כנדרש.
  עלות העבודה: 300 ₪
 10. קטע ריצוף האבן המשתלבת שבצמוד (מעל) למדרגות הדרומיות המובילות לחנייה, מוגבה בשיעור שעד 2.5 ס"מ ביחס למדרגה העליונה של המהלך. הנ"ל פוגע בתנאי השימוש הרגילים, ומהווה מפגע בטיחותי (סכנת מעידה). יש פרק קטע ריצוף האבן המשתלבת הנ"ל, ולהנמיך כנדרש.
  עלות העבודה: 400 ₪ (לפי 2.0 מ"ר פירוק והנמכת ריצוף)
 11. יש להשלים התקנת אריחי ריצוף אבן משתלבת (חתוכים, לפי מידה כנדרש), מסביב לשוחת הניקוז שבחנייה.
  המרווח הקיים מולא בבטון אשר נסדק זה מכבר.
  עלות העבודה: 150 ₪
 12. נמצא שרוחב המדרגה העליונה (בגרם המדרגות הפנימיות העליון - העולה לקומה העליונה) הינו 75 ס"מ בלבד, וזאת שלא בהתאמה לרוחב הכללי של יתר המדרגות במהלך - 82 ס"מ.
  הנ"ל פוגע בתנאי השימוש הרגילים במדרגות, מהווה מפגע אסתטי ניכר ובניגוד לדרישות תקנות התכנון והבניה המחייבות רוחב מינימלי של 80 ס"מ (ראה בתוספת השנייה - סעיף מס' 3.34). הנ"ל יחייב סיתות מעקה הבניה שבצמוד (מקטין את רוחב המעבר), פירוק המדרגה הקיימת (רום + שלח) והתקנת מדרגה חדשה, לפי מידה כנדרש (מאבן חברונית - ברוחב 82 ס"מ).
  עלות העבודה: 1,500 ₪
 13. נמצא שלוחות החיפוי (אבן חברונית מלוטשת) אשר ב-2 מהלכי המדרגות הפנימיות, אינם מפולסות כנדרש - שכן מדרגות רבות בשיפוע של 0.5%-2% כלפי חוץ (במהלך תחתון - מדרגות מס' 7,6,5,4 ו-8 מלמטה, ובמהלך עליון- מדרגות מס' 6,5,4, ו-8 מלמטה). הנ"ל פוגע בתנאי השימוש הרגילים במדרגות (קיימת סכנת החלקה), מהווה מפגע אסתטי ניכר ובניגוד לכללי המקצוע הנאותים. יש לפרק כל לוחות החיפוי במדרגות הנ"ל, ולהתקין מחדש כנדרש, תוך פילוס מתאים. יש להקפיד ולשמור על מידת רום אחידה בכל המדרגות.
  עלות העבודה: 3,000 ₪ (לפי 9 מדרגות סה"כ)
 14. חללים ניכרים בגב כל אריחי חיפוי הקרמיקה- בקיר המזרחי (משמאל לדלת) של חדר השירותים העליון.
  הנ"ל מצביע על כיסוי טיט שאינו מלא בגב האריחים ו/או על הינתקות הטיט מתשתית הקיר.
  הנ"ל מצביע על עבודה רשלנית אשר בניגוד לכללי המקצוע הנאותים ולדרישות תקן ישראלי מס' 1555 (חלק 3– ראה סעיף מס' 5.1.4.1 ו- 5.2.3) המחייבות פירוק כללי של האריחים במקרה בו יותר מ-15% מהאריחים חלולים. ממצאים אלו יחייבו פירוק כללי של אריחי החיפוי מכל קירות חדר הרחצה וחיפויים מחדש באריחים חדשים- שכן אין כל אפשרות להשיג אריחים בעלי סידרת ייצור, גוון ומרקם אשר זהים לקיים.
  עלות העבודה: 3,500 ₪ (לפי 12 מ"ר חיפוי קרמיקה)
 15. חיפוי האבן שע"ג קירות המעטפת של מרפסת השמש התחתונה - בברק/גימור שאינו אחיד, וזאת עקב ליטוש אבן רשלני שבוצע בקיר (ליישור בליטות האבן הרבות בו). הנ"ל מהווה מפגע אסתטי ניכר, בניגוד לכללי המקצוע הנאותים, ויחייב ליטוש מחדש של כל משטחי הקיר, באופן אחיד ונקי. להשלמת הטיפול נדרש יהיה לבצע הברקה קריסטלית של כל המשטחים (פוליש), וזאת לקבלת מראה/ברק אחיד ואסתטי.
  עלות העבודה: 3,000 ₪ (לפי 30 מ"ר חיפוי קיר)
 16. התפוררות ניכרת של מילוי הרובה במישקים - בין תחתית קירות המעטפת לריצוף מרפסות השמש (עליונה ותחתונה). יש להסיר כל המילוי הקיים, ולמלא ברובה אפוקסית העמידה בתנאי החוץ. יש גם לבצע תיקוני רובה מפוזרים בריצוף המרפסות.
  עלות העבודה: 500 ₪ (לפי 50 מ"א)
 

ליקויי בניה - עבודות נגרות ומסגרות

 
 1. כנף דלת שירותי אורחים- בחיכוך עם המלבן. יש לכוון/לתאם הכנף כנדרש.
  עלות העבודה: 150 ₪
 2. מעקה הבניה של המדרגות הפנימיות בולט מידי כלפי משטח הביניים, באופן שמקטין את הרוחב החופשי ל-72 ס"מ בלבד. הנ"ל קטן מהמינימום הנדרש שהינו 80 ס"מ (ראה תקנות התכנון והבניה, בתוספת השנייה- סעיף מס' 3.34 ס"ק א'). יש לקצר את המעקה ב-8 ס"מ, כנדרש.
  עלות העבודה: 500 ₪
 

חוות דעת ליקויי בניה - מתקני תברואה

 
 1. יש להתקין רשת/ברדס ב-2 פתחי הניקוז (קולטנים) של הגג, בפתח הניקוז של המרפסת הדרומית של חדרי השינה, כולל במרפסת חדר שינה מס' 1. הנ"ל מתחייב לצורך מניעת סתימת הצנרת, וכנדרש פ"י תקן ישראלי מס' 1205 (חלק 2, סעיף 3.4.7.2 - "...כל קולט מי גשמים יצויד במכבר..").
  עלות העבודה: 200 ₪ (לפי 4 יח')
 2. פני שוחת הבקרה המזרחית אשר בחצר המבנה- מוגבהים בשיעור של כ-50 ס"מ מפני הפיתוח הסופי. יש לנסר ולהנמיך מפלס השוחה, כנדרש.
  עלות העבודה: 200 ₪
 3. יש לעטוף בסרטי ניילון כל שרוולי הבידוד של צנרת האספקה הסולרית אשר בגג. הנ"ל נדרש לצורך הגנת השרוולים ולמניעת בלייתם. כמו-כן, יש לקבע כל הצנרת (מונחת ישירות ע"ג מערכת האיטום) ע"ג הגבהות/מתלים, וזאת למניעת הפרעה לניקוז חופשי של המים בגג. הנ"ל כנדרש בתקן ישראלי מס' 579- חלק 5, ראה סעיף 4.7 "...יוגן הבידוד ע"י כיסוי קשיח עמיד בקרינה על-סגולה או בשיטה אחרת שקילה..") וכנדרש עפ"י המפרט הכללי למתקני תברואה (ראה פרק 7- סעיף 07012 "...הצינורות יורכבו על תמיכות ומתלים..." , וסעיף מס' 07083 "..עטיפת הבידוד תהיה לפי אחד מהסוגים להלן:.... סרטי פוליאתילן עם חפיות בשיעור מחצית רוחב הסרט לפחות....").
  עלות העבודה: 500 ₪ ( לפי 15 מ"א צנרת, כולל 4 הגבהות)
 

חוות דעת ליקויי בניה - עבודות חשמל

 
 1. הותקנה נקודת מאור רגילה בתקרת הממ"ד (פנדל), במקום גוף תאורה תקני הכולל 2 נורות פלואורצנטיות בעלות הספק 36 וואט מינימום. הנ"ל מתחייב עפ"י דרישת הג"א (מפרטים לבניית מקלטים 1994 ועדכוניו- ראה בתוספת הרביעית, טבלה מס' 1). יש לפרק הנקודה ולהתקין גוף תאורה תקני, כנדרש.
  עלות העבודה: 250 ₪
 

חוות דעת ליקויי בניה - עבודות טיח

 
 1. חיפוי הקרמיקה בקירות חדר מקלחת הורים וחדר שירותי אורחים בולט מהקירות בשיעורים שעד 45 מ"מ!
  הנ"ל מהווה מפגע אסתטי, בניגוד לכללי המקצוע הנאותים (עד 15 מ"מ בלבד), ויחייב ביצוע שכבת טיח פנים משלימה בקטע שבין הקרמיקות לתקרה (כולל עיגון רשת מגולוונת למניעת סדיקת הטיח). גמר צבע כנדרש.
  עלות העבודה: 1,600 ₪ (לפי רצועת טיח היקפית בגובה 50 ס"מ, 7 מ"א סה"כ)
 2. תיקוני הטיח שבוצעו בתחתית המעקות של המרפסת הדרומית עליונה – בטקסטורה שאינה בהתאמה לכללי (חלקה במקום גסה).
  הנ"ל מהווה מפגע אסתטי ניכר, ובניגוד לדרישות תקן ישראלי מס' 1920- חלק 2 (ראה סעיף מס' 5.2.2.4 "... שכבת הגמר תושם ביום אחד על-פני חזית שלמה... לוודא שלא נראים סימני חיבור"). יש לבצע תיקוני טיח (בשליכט צבעוני) כנדרש, תוך הקפדה על קבלת טקסטורה אחידה של הטיח במשטחים.
  עלות העבודה: 200 ₪ (לפי 5 מ"א, לגובה 30 ס"מ)
 3. עיבוד הבטון אשר בהיקף דלת הממ"ד (מכיוון הפנים), בעקמומיות נכרת.
  הנ"ל מהווה מפגע אסתטי ניכר ויחייב סיתות הבטון וביצוע תיקוני טיח ליישורו. גמר צבע כנדרש. לחילופין, ניתן להתקין הלבשות היקפיות (מאלומיניום).
  עלות העבודה: 200 ₪
 4. יש להשלים ביצוע שכבת טיח שליכט ציבעוני) ע"ג מעקות הבניה המונמכים שבגג המבנה. הגימור יהיה נקי ואחיד, ללא סימני חיבור.
  עלות העבודה: 2,000 ₪ (לפי 25 מ"א, לגובה כ-40 ס"מ)
 5. יש לעבד אף-מים (ע"י ניסור בדיסק) לאורך שולי הדפנות העליונות של הפתחים אשר במעטפת המבנה (חלונות/דלתות).
  הנ"ל למניעת הכתמה של קטעי הקיר אשר בצמוד לפתחים. גמר צבע, כנדרש.
  עלות העבודה: 500 ₪ (לפי 25 מ"א)
 6. גימור הטיח- בקטע העליון של הקיר הצפוני בחדר המדרגות- עם סימני חיבור וגבשושיות נכרות.
  הנ"ל מהווה מפגע אסתטי ניכר ובניגוד לדרישות תקן ישראלי מס' 1275, ויחייב ביצוע תיקוני טיח- לקבלת משטחים חלקים ואחידים. גמר צבע, כנדרש.
  עלות העבודה: 300 ש"ח
 

חוות דעת ליקויי בניה - עבודות צבע

 
 1. יש לבצע תיקוני צבע מפוזרים בדירה ( צבע פנים- במיוחד בתקרות), לקבלת כיסוי מלא ואחיד, הכול באופן נקי ואסתטי.
  עלות העבודה: 500 ₪
 2. יש לבצע תיקוני צבע (חיצוני) בגליפים העליונים של החלונות - במקומות בהם בוצעו תיקוני טיח.
  הנ"ל מתייחס לחלון מזרחי בחדר מס' 1, כולל ב-2 החלונות של חדרים מס' 2 ,3 ו-4. גוון וסוג הצבע יהיה בהתאמה לגוון הכללי (אפור- טמבור MD).
  עלות העבודה: 300 ₪
 3. יש לחדש צביעת מלבן דלת היציאה ממרפסת כביסה, כולל מלבן דלת הכניסה לדירה (קיימים פגיעות/שפשופים בצבע). כיסוי הצבע יהיה מלא, נקי ואחיד.
  עלות העבודה: 300 ₪
 4. יש לצבוע פרופילי החיזוק של מסתור הכביסה (RHS- 40/40) בצבע סינתטי.
  עלות העבודה: 250 ₪ (לפי 15 מ"א)
 5. יש לבצע תיקוני צבע יסוד וצבע גמר - במעקה הפלדה של מרפסת חדר שינה מס' 1 (קיימת קורוזיה/חלודה מפוזרת במעקה). כיסוי הצבע יהיה מלא, נקי ואחיד.
  עלות העבודה: 300 ₪ (לפי 3 מ"א מעקה)
 6. גימור הצבע במעטפת המבנה החיצונית - בחזית המבנה הקדמית כולל בקטע הקיר אשר ביציאה מפינת הכביסה - בגוון שאינו אחיד ונקי. הנ"ל מהווה מפגע אסתטי ניכר, בניגוד לכללי המקצוע הנאותים, ויחייב ביצוע תיקוני צבע כנדרש. גוון וסוג הצבע יהיה בהתאמה לגוון הכללי (אפור- טמבור MD).
  עלות העבודה: 1,500 ₪ (לפי 50 מ"ר)
 7. יש לחדש הצבע בכנפי ההדף (פלדה) וסף חלון הממ"ד (קיימים שפשופים וגבשושיות נכרות- עקב הכנה לא מתאימה של המשטחים לצבע). העבודה תכלול החלקת המשטחים בשפכטל וצביעה בצבע סינתטי- באופן אחיד, נקי, חלק ואסתטי.
  סה"כ עלות: 200 ₪
 

חוות דעת ליקויי בניה - עבודות אלומיניום

 
 1. יש להתקין פקקי ניקוז (פלסטיים) בכל חריצי הניקוז אשר בדופן החיצונית של המסילה התחתונה בחלונות.
  עלות העבודה: 150 ₪
 2. יש לפרק ולהחליף ההלבשה החיצונית שע"ג גליף הבניה העליון של החלון, ברחבה יותר (נועדה לאטום את חלל ארגז הגלילה), שכן ההלבשה אינה מחפה באופן מלא את חלל הכיס. הנ"ל למניעת חדירת אוויר/רטיבות אפשרית פנימה.
  הנ"ל מתייחס ל-2 החלונות הצרים בסלון (50/180 ס"מ)
  עלות העבודה: 150 ₪
 3. כנף הרשת בחלון במטבח, שלא לפי מידה כנדרש - צרה מדי, באופן המאפשר חדירת יתושים פנימה.
  יש לפרק ולהחליף הכנף ברחבה יותר.
  עלות העבודה: 200 ₪
 

סיכום עלויות

 
 
 1. תיקון ליקויי הבניה
 2. פיקוח הנדסי
 3. תוספת מ.ע.מ
 
 
 
 
118,750
8,500
21,000
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סך כללי :
 
 
 
 
148,250
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 • (*) העלויות הנקובות בחוות דעת הנדסית זו הינם עלויות קבלן ראשי, ומבוססות על מאגרי מחירים לעבודות שיפוצים תחזוקה ובניה שבהוצאת "דקל", כולל על ניסיוני המקצועי והיכרותי את משק הבניה.
 • (*) אין האומדן כולל פיצוי המזמין בגין עוגמת הנפש והסבל הרב שנגרם לו בגין תופעות הרטיבות המתמשכות בנכס, תופעות הפוגעות באופן ניכר בתנאי השימוש הרגילים בו (נזילות/טפטוף מים פעיל כלפי הסלון, חדירת רטיבות כלפי חדר הורים וכד'). בנוסף, אין האומדן כולל פיצוי המזמין בגין פינוי הכרחי של הנכס במשך תקופת עבודות השיקום - תקופה המוערכת בשלושה שבועות.
 
לביצוע בדק בית התקשרו אלינו למספר 3491*