רם - ביקורת מבנים
 
 
 
 
פיקוח הנדסי

מתן עדות מומחה בבימ"ש


ליווי וסיוע משפטי בוררויות


צוות הנדסי מקצועי ומיומן

בדק בית


בדיקת בית בדק בית למבנים חדשים וישנים


בדיקת דירה בדיקת דירה חדשה או בדיקת דירה יד שניה

שירות מסור ואדיב

פעילות כלל ארצית

חוות דעת הנדסית

ביקורת ליקויי בניה ונזקים


בדיקת עבודות שיפוצים- שלד וגמר


עריכת חוות דעת קבילות בבימ"ש עריכת חוות דעת נגדיות 

ביקורת מבנים

מומחים בתכנון מפורט של חיזוקים במבנים המיועדים לנשיאת מערכת סולאר

חתימת מהנדס על מסמכי בקשה להיתר למערכות סולאריות במבנים 
 
הכנת כמויות ואומדן עלות החיזוקים במבנים המיועדים למערכות סולאריות
 
 מתן אישורי התקנה למערכות סולאריות
 
ייעוץ ותכנון מפורט של תוספות בניה
 
ייעוץ בשיקום וחיזוק מבנים קיימים
 
בדיקת עמידות ברעידות אדמה
 
עריכת תוכניות שלד
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
השדות המסומנים ב- * הם שדות חובה
 
 
* שם:
 
  טלפון:
 
* אימייל:
 
  הערות:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת מבנים
 
 
 

 
 
 
 

בדק בית לדירות יד שנייה

 
להזמנת שירות של בדק בית לדירות יד שניה התקשרו 1-700-700-027 או דרך טופס צור קשר

 
 
מחירי הדירות המאמירים גורמים לזוגות רבים בישראל להתפשר ולרכוש דירות יד שנייה. גם דירה יד שנייה יכולה להוות פתרון מגורים מושלם אך בעוד שבדירות יד ראשונה ניתן למצוא לא אחת סוגים שונים של ליקויי בנייה, הרי שבכל הקשור לדירות יד שנייה, הדבר נכון על אחת כמה וכמה. במאמר שלפניכם תמצאו פירוט אודות חשיבות ביצוע בדק בית לדירות יד שנייה וכן אודות סוגי הליקויים השכיחים בהם אתם עשויים להיתקל. 
 

החשיבות של ביצוע בדק בית לדירות יד שנייה

 
לרוע המזל, רבים מרוכשי הדירות מחליטים לחסוך כסף ונמנעים מלבצע בדק בית בדירה שהם עתידים לרכוש. במקרים מסוימים, לא מדובר בניסיון לחסוך כסף, אלא פשוט באמון מלא במוכר, שעשוי להיות קרוב משפחה או חבר. במידה ואתם מעוניינים לחסוך כסף, דווקא ביצוע בדק בית הוא הדרך הנכונה עבורכם! זאת כיוון שתמיד עדיף לגלות את הליקויים בשלב מוקדם מאשר בשלב מאוחר. יש להבין כי גם אם אתם נותנים אמון מלא במוכר הדירה, הרי שלא תמיד המוכר עצמו ער לליקויים הקיימים בדירה. לעיתים, על מנת לאתר את הליקויים הללו, יש צורך בחוות דעת של איש מקצוע. 

 

בדק בית לדירות יד שנייה – איך לבדוק ומה?

 

כאשר אתם באים לרכוש רכב יד שנייה, אנחנו בטוחים שאתם דואגים לקחת אותו למוסך לבדיקה לפני רכישתו. הסיבה לכך שאינכם חלילה רוצים לרכוש חתול בשק. בדיוק כך חשוב במיוחד לבצע גם בדק בית יד שנייה, על מנת למנוע מצב לא נעים, בלשון המעטה, שבו תעברו להתגורר בנכס מסוכן שאינו מתאים למגורים. 

בדק בית יסודי דורש מומחיות מיוחדת מצד מפקח הבנייה או מהנדס הבניין, שכן ישנו מגוון רחב ביותר של נושאים שיש לבדוק. בין היתר יש לבדוק את מערכת החשמל, לברר האם הדירה עומדת בתקני הבטיחות והבנייה הרלוונטיים, לנסות לאתר סדקים או סימנים המעידים על בעיות במבנה, לחפש סימני רטיבות המעידים על בעיות במערכת האיטום, להשוות בין התכניות המקוריות למציאות בשטח ועוד. 

רק באמצעות בדק בית מקצועי, באפשרותכם ליהנות משקט נפשי ומידיעה שאתם רוכשים נכס ראוי ותקין. 

 
 
 
בדק בית לדירות יד שנייה
 
 
 

למה חשוב לבדוק את הדירה לפני שאנחנו קונים אותה?

 
בדק בית הוא צעד הכרחי מאוד, וחייבים לעשות לפני קניית הדירה. חשוב מאוד לבדוק כל פינה וכל פרט בדירה שאנחנו מתכוננים לקנות. כך למשל, במבט ראשון, אנחנו לא תמיד נשים לב לבעיות שונות, כמו למשל:

  • בעיות של רטיבות, טחב ועובש
  • בעיות של קירות עקומים או צבע מתקלף
  • נזילות בצנרת הפנימית של המבטח או של השירותים והאמבטיה
  • בעיות של קצר בתשתית החשמל
  • רצפה עקומה או בלטות שבורות או מתרוממות
  • בעיות עמוקות בציוד הנלווה (דוד חשמלי, שירותים, וכו')

בדיקה קודמת של הבעיות תסייע לנו לדעת איזה נכס אנחנו בדיוק קונים, מה האיכות שלו ומה העבודות שצריך לעשות בו לשם שדרוג והבאתו למצב תקין.

 

סוגי הליקויים הנבדקים במסגרת בדק בית

 
ראשית חשוב לציין כי דירות יד שנייה הן לא בהכרח דירות ישנות במיוחד. עם זאת, לא רק בדירות ישנות ישנו צורך לבצע בדק בית לדירות יד שנייה, משום שגם בדירות חדשות יחסית מתגלים ליקויי בנייה שונים. להלן רשימה של סוגי הליקויים הנפוצים ביותר, שניתן למצוא בדירות ישנות וחדשות כאחת:

  • ליקויי רטיבות - ליקויי רטיבות יכולים לנבוע כתוצאה מתקלה במערכת האיטום, שמאפשרת למי הגשמים לחדור דרך הגג או הקירות. עשויים להיות גם ליקויים במערכת הבידוד, נזילה של הצנרת הפנימית ועוד.

  • ליקויים ברכיבי המבנה - ליקויים ברכיבי המבנה כוללים למשל ליקויים בדלתות החוץ והפנים, במעקות, בחלונות או בוויטרינות וכו'. ישנו סיכוי סביר שבדירה קיימים ליקויים שפשוט לא הפריעו לדיירים הקודמים ומשום כך לא תוקנו מעולם.

  • ליקויים במערכות השונות - מערכת מיזוג האוויר, מערכת החשמל, מערכת האינסטלציה ועוד.

  • סדקים - בדיוק כפי שיש ליקויים ברכיבי המבנה, שלא תמיד מקבלים את תשומת הלב המתאימה, כך גם סדקים בקירות יכולים שלא להפריע לדיירים שכבר התרגלו אליהם. ישנם סדקים בטיח למשל שיכולים להוות מפגע אסתטי בלבד, אך ישנם גם סדקים עמוקים יותר שעשויים להעיד על ליקוי בנייה מסוכן.

 
 

למה לא כדאי לבדוק את הדירה לבד אלא לפנות לבעלי מקצוע?

 
בדק בית לדירות הוא ככלל פעולה שיכולה לדרוש מיומנויות רבות והבנה מקצועית בתחום הבנייה ובתחומים הקשורים אליו (אינסטלציה, חשמל, צבע). כאשר אנחנו רוצים להיות בטוחים שהדירה שקנינו היא איכותית עלינו לפנות לבעלי מקצוע מתחום החשמל, הבנייה והאינסטלציה כדי שהם יעריכו את שווי הנכס ויזהו את התקלות או הליקויים שיש בה. או לפנות לחברת בדק בית מקצועית כמונו "רם ביקורת מבנים בע"מ".

כמעט אף דירה (במיוחד דירות יד שניה) איננה מושלמת, וחשוב שנדע לפני שאנחנו קונים את הנכס מה נקודות החולשה שלו. קניית הנכס מתוך הכרה בליקויים, תאפשר לנו לשפץ אותו כראות ענינו ולהתגורר במקום שיהיה לנו נעים וטוב לחיות בו.

 
 
 
בדק בית לדירות יד שניה
 
 
 
במידה ואתם מעוניינים לקבל פרטים נוספים בנוגע לחשיבות בדק בית לדירות יד שנייה או לקבוע פגישת ייעוץ בנושא, אתם מוזמנים ליצור קשר עם אנשי המקצוע של חברת רם ביקורת מבנים. המומחים של חברת רם ביקורת מבנים עוסקים בכל סוגי הבדיקות לדירות ומבנים וכן מתמחים בפיקוח על עבודות שלד וגמר בכל חלקי הארץ. אנשי המקצוע של חברת רם ביקורת בנים בע"מ זמינים עבורכם בטלפון שמספרו 1-700-700-027
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

רחוב הירדן 10, תל אביב  |  טל': 1-700-700-027  |  נייד: 3401422 - 052  |  פקס: 03-9706001


 
 
 
 
 
 
 
ZAP Group בניית אתרים