בדק בית לדירות חדשות מקבלן

 
רכישת דירה חדשה מקבלן היא החלום של כל אדם ושל כל משפחה. בית חדש פירושו שנים רבות של שקט נפשי. הכיף בבית חדש הוא שאיש לא עשה בו שימוש, בשום מתקן ובשום חלק מחלקי הבית. לכן, רבים מאמינים כי דירה חדשה פירושה שאין צורך לבדוק וכי הכל בדירה תקין,אבל זאת בדיוק הטעות שיש להימנע ממנה בכל מחיר.

העובדה שהדירה חדשה, אין פירושה בהכרח שהכול תקין – נהפוך הוא. לא אחת קורה שיש בעיות בבית, והקבלן חייב לתקן את התקלות. יש לשים לב, כי בכל חוזה רכישה ישנה תקופה מוקצבת שלאחריה לא מחויב הקבלן לתקן כל ליקוי לעל חשבונו.

בעיות בולטות בדירה ותיקונים דחופים

 
כאשר מדובר בליקויים ברורים וידועים, הבעיה היא קטנה יחסית. מקצפות שבורות, חלונות שבורים או דלתות , שיש למטבח וכיוצא באלה ליקויים.

כל אלה הם ליקויים בולטים, שהקבלן יבצע אותם במהירות האפשרית. כל קבלן וחברת בנייה לוקחים בחשבון מראש את קיומן של התקלות הללו.

מצד שני, כל דייר חדש בבית חדש אשר עיניו בראשו יראה מיד את הליקויים כאמור לעיל, יזמין את הקבלן ויבצע את התיקונים. זכרו - גם אם התיקונים חוזרים, הקבלן מחושיב לתקן אותם.

בדק בית וליקויים שאינם גלויים לעין

 
בדק בית לדירות חדשות מקבלן
 
 
בניגוד לרשימת הליקויים הגלויים, ישנם לא מעט ליקויים שהם סמויים מהעין:

  • ליקויי חשמל
  • ליקויים בצנרת וחלקים שאינם עובדים – חלונות ודלתות פגומים, ברזים בעייתיים
  • לחות מצטברת בקירות
  • סדקים
  • ריצוף בעייתי ועוד
 
בדק בית
 
כל אלה הם ליקויים שרק עין מקצועית תוכל לגלות אותן במהירות. טבעם של ליקויים כאלה שהם מתגלים באיחור ומתוקנים בדרך כלל על חשבון הדייר.לפעמים כדאי להזמין חברה מקצועית שתגלה את כל הליקויים הקיימים בבית החדש, במיוחד כאלה שסמויים מהעין. החברה תגיש דו"ח ליקויים לחברת הבנייה, וזו תהיה מחויבת לתקן את הליקויים כאמור. מדובר בכל ליקויי בניה שיימצא, החל מליקויים בצנרת וכלה בליקויים קלים אחרים. בדק בית לדירות חדשות מקבלן הוא הדרך הנכונה להבטיח שקט נפשי וחיסכון כספי ניכר.