צרו קשר עם
רם ביקורת מבנים
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בדיקת ריצוף

 
ברכישה של דירה חדשה, דירה מיד שניה או שיפוץ הבית, ישנן מספר פעולות אשר חשיבותן להמשך תקינות ונראות הדירה הן בעלות השפעה רבה, לשנים רבות קדימה. מרבית הרוכשים והמשפצים אינם בעלי ידע בתחום הבינוי ותחזוקת המבנים, ואינם יודעים מה כדאי לדרוש מן הקבלן ו/או לבחון בטרם העברת התשלום וקבלת המפתח.
 

תהליך הקמת הריצוף

 
אחד האלמנטים הבולטים והחשובים ליציבות המבנה, לפילוס שלו ולמניעת נזקים עתידיים דוגמת רטיבות והכתמה הוא הריצוף. מרבית הרוכשים והמשפצים בוחרים באריחי הריצוף תוך שיקול עיצובי ודקורטיבי בלבד, מבלי להיות מודעים לכלל ההליכים והחומרים הבאים ליישום בתהליך הריצוף, והם בעלי השפעה עתידית על המבנה.

הריצוף והדבקת האריחים מתבצע באמצעות יצירת תשתית יציבה ואטומה, הכוללת מצע ראשוני של חצץ דק במיוחד, שכבת תערובת מלט איתנה ויציבה, וחומרים מחזקים מסוגים שונים הנמהלים באחוז מוגדר על פי סוג החומר והמלט. ניתן ליצור את התשתית באמצעות מלט לבן או אפור, אשר שניהם נותרים נסתרים מעין אולם ההבדל בניהם הוא במשקל החומר, ועל כן הבחירה צריכה להתבצע בהתאם לקונסטרוקציה הקיימת של המבנה.

 
בדיקת ריצוף
 
הדבקת אריחי הריצוף חייבת להתבצע באמצעות יד מיומנת וברמת דיוק גבוהה, למניעת תזוזה עתידית של אריחים, תוך ביצוע תהליך איטום מלא באמצעות רובה.
 
 

חשיבות בחירת החומרים

 
בתחום הבינוי קיימים חומרים שחורים (חומרי הדבקה, איטום וחיזוק) מסוגים שונים אשר מספקים איכויות שונות. ניתן לבחור בחומרים מסדרת החומרים האפוקסיים, האקריליים או הצמנטיים, בהתאמה למטרה ולחלל. חשוב לבחור בקבלן העובד עם חומרים ברמה גבוהה של יצרנים בעלי מוניטין בתחום הבניה, שכן לאלה משמעות רבה בעמידות ארוכת הטווח של הריצוף.

על מנת להבטיח קבלת דירה בעלת ריצוף תקין, ללא סכנת רטיבות, התרוממות של רצפות, בקיעה או כל נזק עתידי אחר, מומלץ לבצע בדיקת ריצוף יסודית באמצעות חברה מקצועית לבדק מבנים. ניתן ואף מומלץ לבצע בדיקה כוללת למבנה בטרם הרכישה, תוך בחינה קפדנית של הקונסטרוקציות והיסודות, יישום הבניה והמערכות השונות, בחינת בטיחות המבנה, התייחסות לתכניות ההנדסיות והאדריכליות והתאמתן לנעשה בפועל, התראה על חריגות בניה ואלמנטים רבים וחשובים נוספים.
 
 
לעוד מידע על תקלות בבית