צרו קשר עם
רם ביקורת מבנים
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בדיקת ליקויי בנייה

 
 
בדיקת ליקויי בנייה היא בדיקה מקיפה המבוצעת על ידי מהנדסים שהוכשרו לכך, שמטרתה לאתר ליקויים שונים שהתרחשו במהלך תהליך הבנייה. במקרים מסוימים מדובר על ליקויים הנראים לעין, שאמנם קיימים רמזים לקיומם אך ללא נוכחות איש מקצוע לא ניתן להעריך עד כמה הם חמורים. במקרים מסוימים מדובר בליקויים שלא ניתן לאתר ללא בדיקות מתקדמות.

רק באמצעות בדיקה מקיפה של כלל רכיבי המבנה, מערכות האיטום והבידוד והמערכות האחרות, לרבות מערכות האינסטלציה, ניתן לקבל תמונה אמיתית בנוגע למצב הנכס. כאשר רוכשים דירה מיד שנייה, ביצוע בדיקה זו הינה צעד הכרחי וחשוב, כיוון שרק כך ניתן להעריך את השווי הריאלי של הנכס.
 
 
 
בדיקת ליקויי בנייה - בדק בית
 
 
 
 

חשיבות בדיקת ליקויי הבנייה עבור המוכרים

 
בדרך כלל, כשמדברים על בדיקת ליקויי בנייה, מתייחסים לבדיקה המוזמנת על ידי רוכשי הדירה. עם זאת, לבדיקה זו ישנו ערך גם עבור מוכר הדירה. באמצעות בדיקה יסודית, מקיפה ומקצועית, יכול המוכר "לכסות" את עצמו בנוגע לתביעות עתידיות. במקרים רבים, מוכר הדירה צריך להוכיח כי הליקויים נגרמו באשמתו של הרוכש ובאמצעות הנתונים והממצאים שעולים מבדיקת הליקויים, אכן ניתן להוכיח זאת בשעת הצורך.
 

בדיקת ליקויים בעת קבלת דירה חדשה מקבלן

 
חשוב לבצע בדיקת ליקויי בנייה גם כאשר רוכשים דירה מקבלן. הסיבה לכך נעוצה, בין היתר, בעובדה שככל שהליקויים יתגלו בשלב מוקדם יותר, כך קל יותר להטיל את האחריות לתיקונם בידי הקבלן ולהוכיח כי הנזק נגרם באשמתו. מה גם שתמיד עדיף לבצע את התיקונים עוד לפני אכלוס הדירה והעברת החפצים.

חשוב להבין שככל שחולף הזמן מרגע רכישת הדירה והעברתה לחזקת הרוכש, כך הסיכוי שניתן יהיה לחייב את הקבלן לשאת בהוצאות התיקונים נמוך יותר. עבור כל סוג של ליקוי הוגדרה תקופה מסוימת שנקראת "תקופת בדק". כל עוד נמשכת התקופה, שמשכה משתנה בהתאם לסוג הליקוי (משנה אחת ועד לשבע שנים לכל היותר), הרי שזוהי אחריותו של הקבלן לבצע את התיקונים. זאת כל עוד הקבלן לא מסוגל להוכיח כי הקונה הוא זה שאחראי לליקוי. לעומת זאת, לאחר שתקופה זו מסתיימת, מתחילה תקופה שנקראת "תקופת האחריות" במהלכה האחריות לביצוע התיקונים מוטלת על כתפי הקונה כל עוד הוא לא מסוגל להוכיח כי לא הוא זה שאחראי לליקויים, אלא הקבלן. תקופה זו נמשכת שלוש שנים בלבד ומתחילה ברגע שמסתיימת תקופת הבדק של כל ליקוי וליקוי.

ביקורת ליקויי בניה

 
לקבלת פרטים נוספים אודות בדיקת ליקויי בניה ולקביעת פגישת ייעוץ בנושא, אתם מוזמנים ליצור קשר עם חברת רם ביקורת מבנים. אנשי המקצוע של החברה מתמחים בביצוע בדיקות ליקויי בניה לדירות יד שנייה ויד ראשונה וכן מתמחים בפיקוח ומעקב אחרי עבודות שלד וגמר. מומחי החברה זמינים עבורכם בטלפון 3941*

לקריאה נוספת בנושא בדק בית <<הכנסו לקישור