בדיקת דירה לפני קנייה

 
 
אין ספק כי הצרכן הישראלי כיום חכם יותר ומודע יותר מאי פעם. הנגישות שלנו למידע צרכני גבוהה מתמיד וכמעט כל מוצר חדש שאנו רוכשים, עובר בדיקות איכות קפדניות לפני שהוא אכן מגיע לידינו. עם זאת, למרבה ההפתעה, דווקא הרכישה המשמעותית ביותר - רכישת דירה - נעשית פעמים רבות מבלי שיקדימו אותה הבדיקות המתאימות. במידה ואתם עומדים לפני רכישה של דירה חדשה, עשו את הדבר הנכון והקדישו כמה דקות מזמנכם לקריאת המאמר הבא, שעוסק בחשיבות של בדיקת דירה לפני קנייה. הדקות הללו ישתלמו לכם!

הערך הריאלי של הנכס - בדיקת דירה

בדיקת דירה לפני קנייה מאפשרת לכם לוודא כי המחיר שנדרש עבור הדירה הוא אכן המחיר הריאלי שלה. במהלך הבדיקה נעשה ניסיון לאתר ליקויי בנייה וליקויים שונים שנגרמו במהלך השנים, שבמידה והם אכן מתגלים, עלולים להוריד באופן משמעותי את ערך הנכס. לאור זאת, במידה ואתם מעוניינים לוודא מראש כי הכסף שאתם עומדים להשקיע אכן מצדיק את הנכס שתקבלו לידיכם בסופו של דבר, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות ביצוע בדיקה שנעשית על ידי מומחים, לפני הרכישה.
 
בדיקת דירה לפני קנייה - בדק בית
 

לאלו מכם שמעוניינים לחסוך כאבי ראש בשלב מאוחר יותר

ליקויי בנייה ותכנון, ונזקים שונים ברכיבי המבנה או במערכות השונות שלו, מתגלים במוקדם או מאוחר. ההבדל המרכזי הוא שהרבה יותר קל, נעים ופשוט לתקן ליקויים בשלב מוקדם, עוד לפני אכלוס הדירה והעברת הרהיטים, בהשוואה לתיקון בשלב מאוחר יותר. על מנת שתוכלו לישון בראש שקט בלילה, בידיעה שהדירה שזה עתה רכשתם נמצאת במצב תקין וכי לא עשויים להתגלות בשנים הקרובות ליקויים שונים שהיו קיימים עוד קודם לרכישה, הצעד הראשון שעליכם לעשות הוא לדאוג לביצוע בדיקת דירה לפני קנייה.

הטלת האחריות על הגורם המתאים

מן הסתם, כאשר מתגלים ליקויים בדירה, הרי שיש צורך לתקן אותם. עם זאת, נשאלת השאלה: באחריותו של מי לתקן את הליקויים השונים? ובכן, החוק מתייחס לנושא זה בפירוט רב, אך הכלל המנחה פשוט ואף הגיוני - ככל שהליקויים מתגלים בשלב מוקדם יותר, כך הסיכוי שהאחריות על ביצוע התיקונים תעבור לידי המוכר, גבוה יותר.

הסיבה לכך נעוצה בעובדה שלפני רכישת הדירה, אין שום סיכוי שהרוכש הפוטנציאלי הוא שגרם לליקויים ולנזקים. לעומת זאת, גילוי ליקויים ונזקים בשלב מאוחר מדי - לאחר רכישת הדירה - עלול להוביל למחלוקות משפטיות ארוכות ומתישות, מהן עדיף להימנע.

במידה ואתם מעוניינים לקבל פרטים נוספים בנוגע לחשיבות ביצוע בדיקת דירה לפני קנייה או שאתם רוצים לקבוע פגישת ייעוץ בנושא, אתם מוזמנים ליצור קשר עם המומחים של חברת רם ביקורת מבנים. אנשי המקצוע של חברת רם ביקורת מבנים מתמחים בביצוע בדיקות לפני קנייה ברמה הגבוהה ביותר בתחום וכן מתמחים בפיקוח אחר עבודות שלד וגמר.

נציגי החברה עומדים לשירותכם בטלפון שמספרו 1-700-700-027.